Sukcesy szkoły w roku szkolnym 2016/2017
Na szczeblu gminnym:
·
Zajęliśmy II i III miejsce w Gminnym Konkursie
Recytatorskim „Turniej słowa”
·
Otrzymaliśmy wyróżnienie w Gminnym Konkursie
Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych „Świeć nam gwiazdo” (p. I.
Hajdasz)
Na szczeblu
powiatowym:
·
Michał Myśliwiec zajął I miejsce w konkursie
„Przyjaciel przyrody”
(p. M. Wedmann)
·
Michał Myśliwiec zajął I miejsce w Powiatowym
Dyktandzie z języków obcych organizowanym przez LO w Sępólnie (p. H. Atamańska)
·
Szymon Jawdyk zdobył tytuł Mistrza Pięknego
Czytania w konkursie organizowanym przez Bibliotekę w Sępólnie Krajeńskim (p.
H. Wagner)
·
Joanna Zygmańska otrzymała wyróżnienie w
konkursie plastycznym „Kościoły, kapliczki i krzyże w powiecie sępoleńskim” (p.
M. Tuńska – Swobodzińska)
·
Zajęliśmy II miejsce w Powiatowym Konkursie
Piosenki Niemieckiej
(p. M. Tuńska – Swobodzińska)
·
Zajęliśmy III miejsce w Powiatowym Konkursie BRD
(p. A. Atamański)
·
Zajęliśmy III miejsce w Powiatowym Turnieju
Wiedzy Ekonomicznej
(p. M. Górna)
·
Zajęliśmy I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej
Dziewcząt o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim (p. A.
Fridehl)
·
Zajęliśmy I miejsce w Turnieju Charytatywnym w
Piłkę Siatkową
(p. A. Fridehl)
·
Zajęliśmy I miejsce w powiecie w Plażowej Piłce
Siatkowej
·
Zajęliśmy III miejsce w powiecie w Plażowej
Piłce Nożnej
·
Zajęliśmy II miejsce w powiecie w Piłkę Ręczną
chłopców
Na szczeblu ponad powiatowym:
·
Michał Myśliwiec jest laureatem przedmiotowego
konkursu z języka niemieckiego (p. H. Atamańska)
·
Zajęliśmy I miejsce w Wojewódzkich
Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych „Teatr bez granic” (p. I. Hajdasz, p. E.
Wolszlegier)
·
Zajęliśmy II miejsce w etapie rejonowym konkursu
biblijnego, awansowaliśmy do kolejnego etapu – Michał Myśliwiec (Ks. M.
Kidziun)
·
Michał Myśliwiec awansował do etapu rejonowego
konkursu przedmiotowego z chemii (p. M. Wedmann)
·
Szymon Głomski awansował do etapu rejonowego
konkursu przedmiotowego z matematyki (p. M. Górna)
·
Michał Myśliwiec awansował do etapu rejonowego
Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej organizowanego przez CEO (p. E.
Wysocka)
·
Zajęliśmy VII miejsce w województwie podczas XIX
Kujawsko – Pomorskiej Gimnazjady w Piłkę Siatkową dziewcząt (p. A. Fridehl)
·
Awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego biegów
przełajowych (p. Z. Betin, p. Ł. Cieślak)
·
Awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego
Sztafetowych Biegów Przełajowych (p. Z. Betin, p. Ł. Cieślak)
·
Zajęliśmy
I miejsce w Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych
organizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Człuchowie (p. A. Fridehl)
Na szczeblu
krajowym:
·
zostaliśmy Mistrzem Polski w II Edycji Konkursu
Ekologicznego Edukujemy – Pomagamy (p. A. Atamański)
·
Szymon Głomski osiągnął bardzo dobry wynik,
Michał Myśliwiec i Łukasz Schülke otrzymali wyróżnienie w konkursie „Kangur
Matematyczny”
Sukcesy szkoły w roku szkolnym 2016/2017
Na szczeblu gminnym:
·
Zajęliśmy II i III miejsce w Gminnym Konkursie
Recytatorskim „Turniej słowa”
·
Otrzymaliśmy wyróżnienie w Gminnym Konkursie
Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych „Świeć nam gwiazdo” (p. I.
Hajdasz)
Na szczeblu
powiatowym:
·
Michał Myśliwiec zajął I miejsce w konkursie
„Przyjaciel przyrody”
(p. M. Wedmann)
·
Michał Myśliwiec zajął I miejsce w Powiatowym
Dyktandzie z języków obcych organizowanym przez LO w Sępólnie (p. H. Atamańska)
·
Szymon Jawdyk zdobył tytuł Mistrza Pięknego
Czytania w konkursie organizowanym przez Bibliotekę w Sępólnie Krajeńskim (p.
H. Wagner)
·
Joanna Zygmańska otrzymała wyróżnienie w
konkursie plastycznym „Kościoły, kapliczki i krzyże w powiecie sępoleńskim” (p.
M. Tuńska – Swobodzińska)
·
Zajęliśmy II miejsce w Powiatowym Konkursie
Piosenki Niemieckiej
(p. M. Tuńska – Swobodzińska)
·
Zajęliśmy III miejsce w Powiatowym Konkursie BRD
(p. A. Atamański)
·
Zajęliśmy III miejsce w Powiatowym Turnieju
Wiedzy Ekonomicznej
(p. M. Górna)
·
Zajęliśmy I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej
Dziewcząt o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim (p. A.
Fridehl)
·
Zajęliśmy I miejsce w Turnieju Charytatywnym w
Piłkę Siatkową
(p. A. Fridehl)
·
Zajęliśmy I miejsce w powiecie w Plażowej Piłce
Siatkowej
·
Zajęliśmy III miejsce w powiecie w Plażowej
Piłce Nożnej
·
Zajęliśmy II miejsce w powiecie w Piłkę Ręczną
chłopców
Na szczeblu ponad powiatowym:
·
Michał Myśliwiec jest laureatem przedmiotowego
konkursu z języka niemieckiego (p. H. Atamańska)
·
Zajęliśmy I miejsce w Wojewódzkich
Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych „Teatr bez granic” (p. I. Hajdasz, p. E.
Wolszlegier)
·
Zajęliśmy II miejsce w etapie rejonowym konkursu
biblijnego, awansowaliśmy do kolejnego etapu – Michał Myśliwiec (Ks. M.
Kidziun)
·
Michał Myśliwiec awansował do etapu rejonowego
konkursu przedmiotowego z chemii (p. M. Wedmann)
·
Szymon Głomski awansował do etapu rejonowego
konkursu przedmiotowego z matematyki (p. M. Górna)
·
Michał Myśliwiec awansował do etapu rejonowego
Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej organizowanego przez CEO (p. E.
Wysocka)
·
Zajęliśmy VII miejsce w województwie podczas XIX
Kujawsko – Pomorskiej Gimnazjady w Piłkę Siatkową dziewcząt (p. A. Fridehl)
·
Awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego biegów
przełajowych (p. Z. Betin, p. Ł. Cieślak)
·
Awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego
Sztafetowych Biegów Przełajowych (p. Z. Betin, p. Ł. Cieślak)
·
Zajęliśmy
I miejsce w Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych
organizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Człuchowie (p. A. Fridehl)
Na szczeblu
krajowym:
· Zostaliśmy Mistrzem Polski w II Edycji Konkursu
Ekologicznego Edukujemy – Pomagamy (p. A. Atamański)
·
Szymon Głomski osiągnął bardzo dobry wynik,
Michał Myśliwiec i Łukasz Schülke otrzymali wyróżnienie w konkursie „Kangur
Matematyczny”
Osiągnięcia
w roku szkolnym 2015/2016
W drugim
semestrze roku szkolnego 2015/2016 osiągnęliśmy sukcesy w wielu różnorodnych
konkursach:
- Zofia
Pasternacka – jest laureatem konkursu przedmiotowego z chemii i języka
niemieckiego (p. M. Wedmann, p. H. Atamańska)
- Michał
Myśliwiec jest laureatem konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego (p. H. Atamańska)
- Zofia
Pasternacka jest finalistką konkursu przedmiotowego z języka angielskiego (p. M. Kopaniarska-Santillana)
- Michał
Myśliwiec, Julia Czapiewska, Kajetan Wysocki otrzymali wyróżnienia
w Konkursie Matematycznym KANGUR (p. M. Górna)
- Zajęliśmy
I miejsce w Powiatowym Konkursie Gimnazjada 2016
- Zostaliśmy
laureatem I Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy” grupa
konkursowa „Konkurujemy jak pracowite mrówki” w kategorii gimnazja –województwo
kujawsko-pomorskie (p. A. Atamański)
- Zajęliśmy
III miejsce w Powiatowym Konkursie Sudoku (p. M. Górna)
- Zajęliśmy
II miejsce w powiecie w Konkursie BRD (p. A. Atamański)
- Dwie
uczennice zostały laureatkami konkursu „Zostań Inwestorem” organizowanym przez
Technikum nr 2 w Chojnicach (P. Parszyk, W. Chmara)
- Otrzymaliśmy
dwa wyróżnienia – za zdjęcia oraz pracę plastyczną, zajęliśmy III miejsce
w Konkursie „Związani 18 Południkiem” – E. Rekowska, K. Wysocki,
W. Żmudzka (p. E. Wysocka)
- Zajęliśmy
I miejsce (A. Wolszlegier, A. Szymanowicz) oraz otrzymaliśmy wyróżnienia (A.
Gizińska, A. Franas, O. Jendrzejczak) w konkursie „W drodze” organizowanym
przez Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych w Bydgoszczy (p. E. Wysocka)
- Zajęliśmy
II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej i Niemieckiej
(p. M. Tuńska-Swobodzińska)
- Zajęliśmy
IV miejsce w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej (p. M. Górna)
Osiągnęliśmy
wiele sukcesów sportowych:
-
Zajęliśmy I miejsce w powiecie w piłkę siatkową dziewcząt i
braliśmy udział w ćwierćfinale wojewódzkim w Mogilnie (p. A. Fridehl)
-
Zajęliśmy II miejsce (chłopcy) w turnieju Coca Cola Cup w piłkę
nożną. Awansowaliśmy do II etapu (p. Z. Betin)
-
Dziewczęta (Z. Kalla, W. Czapiewska) zostały Mistrzyniami Województwa
w plażową piłkę siatkową (p. A. Fridehl)
-
Zajęliśmy I miejsce w powiecie w Piłkę Ręczną (p. Z. Betin)
-
Zajęliśmy II miejsce w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt
(p. A. Fridehl) organizowanym przez ZS nr 7 w Chojnicach
-
Podczas zawodów lekkoatletycznych – Powiatowej Gimnazjady
awansowaliśmy do zawodów wojewódzkich w:
o
Sztafecie Szwedzkiej dz.
o
Biegu na dystansie 100m (Z. Kalla)
o
Rzucie oszczepem (K. Rajska)
o
Biegu na dystansie 800m (M. Szymanowicz)
o
Skoku wzwyż (J. Małek)
Zajęliśmy
także:
o
II miejsce w skoku w dal (W. Czapiewska)
o
III miejsce w biegu na 1500m (J. Grzelka)
o
III miejsce w sztafecie szwedzkiej chł.
o
III miejsce w biegu na 100m (W. Żmudzka)
o
III miejsce w biegu na 300m (O. Jendrzejczak)
-
Zajęliśmy I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w Plażową Piłkę
Nożną (p. Z. Betin)
-
Zajęliśmy I miejsce w Turnieju Siatkówki Plażowej Mikstów w
Osielsku (W. Czapiewska, A. Fridehl)
Sukcesy w II semestrze roku szkolnego 2014/2015
W II
semestrze braliśmy udział w wielu różnorodnych konkursach i osiągnęliśmy liczne
sukcesy:
-
Julia
Myszkowska jest laureatką konkursu przedmiotowego z chemii (p. M. Wedmann)
-
Zofia
Pasternacka jest finalistką konkursu przedmiotowego z języka polskiego (p. I.
Hajdasz)
-
Zofia
Pasternacka jest finalistką konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego (p.
H. Atamańska)
-
Zofia
Pasternacka jest laureatką konkursu Biblijnego – etap wojewódzko – metrapolitarny
(ks. R. Grot); Julia Myszkowska awansowała również do tego etapu
-
Zajęliśmy
VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Piłce Siatkowej dziewcząt (p. A.
Fridehl)
-
Zajęliśmy
V miejsce w ogólnopolskim konkursie „Poznajemy parki Krajobrazowe Polski” (p.
M. Wedmann)
-
Wiktoria
Żmudzka została laureatką Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki „Awans 15” (p. M. Tuńska – Swobodzińska)
-
Zajęliśmy
I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłkę siatkową dziewcząt (p. A. Fridehl)
oraz III miejsce chłopców (p. Z. Betin)
-
Awansowaliśmy
do etapu rejonowego Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
(p. E. Wysocka)
-
Zajęliśmy
II miejsce w konkursie języka angielskiego organizowanym przez LO w Sępólnie
Kraj. (p. A. Pokora)
-
Zajęliśmy
II miejsce w rejonie w turnieju piłki nożnej Coca Cola (p. Z. Betin)
-
Awansowaliśmy
do etapu wojewódzkiego konkursu „Słowem pisane”
(p. A. Adrych)
-
Zajęliśmy
II miejsce w konkursie SUDOKU organizowanym w roku matematyki na Pomorzu (p. M.
Górna, p. D. Fridehl)
-
Wzięliśmy
udział w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu MEN „Szkoła zawodowa – mój
wybór” (p. I. Hajdasz)
-
Zajęliśmy
II i III miejsce w powiecie w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej i
Niemieckiej (p. M. Tuńska – Swobodzińska, p. A. Pokora)
-
Zajęliśmy
następujące miejsca w Powiatowej Gimnazjadzie w LA: III miejsce w biegu na 300
m, II miejsce w rzucie oszczepem, III miejsce w biegu na 100 m (dziewczęta i
chłopcy), III miejsce w sztafecie szwedzkiej, III miejsce w skoku w dal
-
Zajęliśmy
dwa pierwsze miejsca w konkursie powiatowym Poezja Księdza Twardowskiego
organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie Krajeńskim (p. A. Adrych)
-
Zajęliśmy
I, II (2x), i III miejsce oraz otrzymaliśmy 8 wyróżnień w wojewódzkim konkursie
pt. „W drodze – 2015” organizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych w
Bydgoszczy (p. E. Wysocka)
-
Zajęliśmy
I i II miejsce w powiecie w plażowej piłce siatkowej (p. A. Fridehl)
-
Zajęliśmy
I miejsce w konkursie wiedzy pn. „Krajeński Park Krajobrazowy” (p. M. Wedmann)
-
Wyróżnienie
w konkursie na audycje radiową „Młodzi nadają o samorządzie” organizowany przez
Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy
-
Wyróżnienie
w multimedialnym konkursie „Prawa dziecka prawami człowieka” (p. E. Wysocka)
Braliśmy
udział w wielu innych konkursach:
-
Powiatowe
Spotkanie z Kolędą i Pastorałką (p. M. Tuńska – Swobodzińska)
-
Konkurs
fotograficzny „Piękno Ziemi Krajeńskiej (p. A. Atamański, p. M. Wilde)
-
„Książka
moja miłość” – organizowany przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w
Kamieniu Kraj. – 6 wyróżnień (p. I. hajdasz, p. A. Adrych)
-
„Prawa
dziecka prawami człowieka” pod patronatem posłów na sejm K. Bejzy i E. Kłopotka
(p. E. Wysocka)
-
Konkurs
pięknego czytania organizowany przez bibliotekę w Sępólnie Kraj. (p. I.
Hajdasz, p. A. Adrych)
-
Konkurs
„Młodzież zapobiega pożarom” p. B. Kalla
-
Konkurs
matematyczny „Kangur” (p. M. Górna, p. D. Fridehl)
-
Dyktando
walentynkowe (p. M. Tuńska – Swobodzińska)
-
Konkurs
języka niemieckiego dla klas I (p. H. Atamańska)
-
Konkurs
„Ratownicy na medal” (p. B. Kalla)
-
Konkurs
muzyczno – plastyczny „Wiosna według Vivaldiego” p. M. Tuńska – Swobodzińska
-
Międzyklasowy
konkurs „Kwiecień – miesiącem zdrowia” (p. B. Kalla, p. M. Górna)
-
Międzyklasowy
konkurs w związku z jedenastą rocznicą wejścia do UE
-
Konkurs
na najciekawszą prezentację o Tatrach (p. E. Wysocka)
-
Konkurs
„Mistrz matematyki” dla klas I i II (p. M. Górna, p. D. Fridehl)
OSIĄGNIĘTE SUKCESY W ROKU
SZKOLNYM 2013/2014
Sukcesy sportowe na szczeblu
wojewódzkim:
-
VI msce w finale Sztafetowych Biegów
Przełajowych (chłopcy)
-
VIII msce w finale Powiatowej Gimnazjady w Piłkę
Nożną chłopców
-
15-17 msca w etapie wojewódzkim zawodów
lekkoatletycznych w biegu 300 m dziewcząt, sztafecie szwedzkiej, biegu na
dystansie 1500 m, w biegu na dystansie 300 m chłopców
-
IX msce w województwie w Wojewódzkiej Rundzie
Turnieju Piłkarskiego Coca Cola.
Sukcesy na szczeblu wojewódzkim lub krajowym:
-
Finalistka konkursu przedmiotowego z chemii (J.
Myszkowska – n – l p. M. Wedmann)
-
I i III msce w rejonowym etapie Konkursu
biblijnego, awans do etapu wojewódzko – metropolitalnego (Z. Pasternacka, M.
Wierzchucka – ks. R. Grot).
-
III msce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
„Wędrówki z piórem” pod patronatem Prezydenta Kalisza (Ż. Nowicka – n – l p. I.
Hajdasz).
-
I, II, III msce oraz wyróżnienia w Konkursie
krajoznawczym „W drodze” organizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa
Kujawsko – Pomorskiego organizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych w
Bydgoszczy (P. Drost, M. Wierzchucka, Ż. Nowicka, O. Kozłowska, A. Gizińska, n
– l. p. E. Wysocka).
-
Udział w rejonowym etapie konkursów
przedmiotowych z j. niemieckiego, geografii, biologii, j. angielskiego, chemii,
matematyki
-
Udział w rejonowym etapie Konkursu Wiedzy o
Samorządzie Terytorialnym.
-
Awans do rejonowego etapu konkursu wiedzy o Unii
Europejskiej „Razem w Unii”.
Sukcesy na szczeblu powiatowym:
-
I msce w powiecie w plażowej piłce siatkowej
dziewcząt
-
I msce w Powiatowym Konkursie Piosenki
Niemieckiej i Angielskiej
-
II msce w Konkursie o Parkach Krajobrazowych w
etapie III Parkowym.
-
II msce w powiatowym konkursie matematyczno –
ekonomicznym
-
II i III msce w powiecie w plażowej piłce
siatkowej chłopców
-
Wyróżnienie za IV msce w konkursie wiedzy
„Krajeński Park Krajobrazowy”.
-
I i II msce w Turnieju Słowa „Słowo źródłem
inspiracji”.
-
Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie „Odkryj
nowe oblicza Krajny”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pendreivy, a szkoła aparat
fotograficzny
Udział w innych konkursach
-
IV i V msce w powiatowym konkursie językowym
„Poliglota” (na 25 uczestników).
-
Udział w ogólnopolskim konkursie literackiej
twórczości dzieci i młodzieży na wiersz i opowiadanie.
-
Udział w Regionalnym Konkursie Ornitologicznym o
ptakach drapieżnych.
-
Udział w konkursie literackim „List małego
powstańca” – dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim.
-
Udział w VIII Ogólnopolskim Międzygimnazjalnym
Konkursie Literackim na opowiadanie fantasy i sience fiction.
-
Udział w konkursie „Z Prymasem Tysiąclecia”
organizowanym przez Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim.
-
Udział w konkursie „Zaprogramowany na wolność,
czyli jak można, jak trzeba i jak chce się żyć” organizowanym przez
Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. M. Rajewskiego w Bydgoszczy.
-
Udział w konkursie plastycznym „Piękno
województwa kujawsko – pomorskiego organizowanym przez Urząd Marszałkowski.
Spektakularne
osiągnięcia i sukcesy szkoły, środowiskowe imprezy promujące szkołę:
-
Zdobyliśmy 928 zł za sprzedaż kalendarza
szkolnego
-
Narodowe Czytanie Dzieł A. Fredry na rynku
miasteczka
-
Przedstawienie z okazji Tygodnia Kultury
Chrześcijańskiej dla środowiska
-
Udział w akcji „Świąteczna paczka”
-
Udział w akcji „Amnesty International”
-
Organizacja Biegu Papieskiego i Nocy Papieskiej
dla środowiska
-
Organizacja Prawyborów do parlamentu
Europejskiego przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej
-
Organizacja „Turnieju dla Sandry” naszej
niepełnosprawnej uczennicy
-
Organizacja Pikniku Strzeleckiego połączonego ze
sprawdzianem wiedzy matematycznej i sportem
-
Nauczyciel naszej szkoły p. A. Atamański
otrzymał wyróżnienie miesięcznika Pomerania „Skrę Ormuzdową” przyznaną za
szczególne zasługi w pracy z młodzieżą w środowisku
-
Dwie nauczycielki ukończyły szkolenie „Szkoła
promująca profilaktykę onkologiczną” i będą realizowały z młodzieżą zadania związane z tym tematem
-
Cały rok szkolny realizowaliśmy projekt „Być
przedsiębiorczym”
-
Bardzo dobrze funkcjonuje strona internetowa
naszej szkoły, która prowadzona jest bez udziału dodatkowych środków
finansowych
-
W roku szkolnym 2013/2014 wprowadziliśmy
dziennik elektroniczny. Zadowoleni są rodzice, którzy bez problemu mogą
kontrolować postępy w nauce swoich dzieci.
-
Prężnie działa Młodzieżowe Bractwo Kurkowe. Co
miesiąc odbywają się strzelania do tarcz i kaczuszek. Wybrano rycerzy i króla
strzelców.
-
W szkole prężnie działa wolontariat. Uczniowie
odwiedzają pensjonariuszy DPS oraz dzieci niepełnosprawne w „Caritasie”
-
Jedna z uczennic gimnazjum jest stypendystką
Marszałka województwa pomorskiego.
SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013
A. Stryszyk jest laureatem konkursu
przedmiotowego z chemii (p. M. Wedmann), finalistą konkursu przedmiotowego z
fizyki (p. D. Kwiatkowski) oraz laureatem konkursu matematycznego Kangur (p. M.
Górna); w nagrodę pojechał na wycieczkę do Drezna i obóz międzynarodowy do
Niemiec.
-
M. Nowicka i K. Gwiździel otrzymały wyróżnienie
w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny (p. D. Fridehl).
-
Tomasz Łoński, Katarzyna Gwiździel, Natalia
Gappa awansowali do finału konkursu ogólnopolskiego „Działam bezpiecznie” (p.
M. Wedmann).
-
-
Awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego w
Powiatowej Gimnazjadzie lekkoatletycznej (I. Majdziak 100 m, Drużyna Dziewcząt
w sztafecie szwedzkiej, Karol Januszewski 100 m, Mariusz Szlip 1500 m (p. Ł.
Cieślak, p. Z. Betin).
-
Zajęliśmy I miejsce w
powiecie w indywidualnych biegach przełajowych, braliśmy udział w Wojewódzkich
Indywidualnych Biegach Przełajowych (p. Z. Betin).
-
Zajęliśmy I miejsce w powiecie w
Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców, wzięliśmy udział w zawodach
wojewódzkich – XV m-ce (p. Z. Betin). Dziewczęta zajęły II miejsce (p. Ł.
Cieślak ,p. A. Fridehl).
-
Kinga Swakowska zajęła I miejsce, Anna Rekiel
otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Zespół
Szkół w Głogowie małopolskim „Moje życie było Wielkim Piątkiem” (p. I. Hajdasz).
-
Anna Kalla została laureatką konkursu „Nauka i
kariera” organizowanego przez Posła na Sejm RP Jarosława Katulskiego (p. M.
Wilde).
-
Natalia Gappa zajęła I miejsce w konkursie z
okazji XV – lecia utworzenia Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, Marcin Osiecki
i Katarzyna Gwiździel otrzymali wyróżnienie (p. M. Wedmann).
-
Zajęliśmy II miejsce w kategorii proza (M.
Czapiewski), otrzymaliśmy wyróżnienie za jednoaktówkę (O. Kozłowska) oraz
specjalne wyróżnienie za udział we wszystkich kategoriach (P. Drost) w konkursie
organizowanym przez Gimnazjum nr 1 im. Prymasa Tysiąclecia w Kaliszu „Wędrówki
z piórem” (p. I. Hajdasz).
Julia Myszkowska zajęła 5. miejsce w finale
Wojewódzko – Metropolitalnego Konkursu Biblijnego (ks. R. Grot).
-
Katarzyna Gwiździel została laureatką
powiatowego konkursu „Atmosfera” (p. E. Wysocka).
-
Zajęliśmy dwa drugie miejsca na powiatowym
konkursie ortograficznym (p. H. Wagner).
-
Ada Starsiak i Hubert Żmudzki zajęli I miejsce w
powiatowym konkursie „Słowem opowiedziane”, „Słowem wyśpiewane” organizowanym
przez MGOK w Kamieniu Kraj. (p. E. Wolszlegier, p. M. Kardasińska).
-
Anna Rekiel zdobyła I miejsce w konkursie
organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie Kraj. za dostrzeżenie
ponadczasowości idei towarzyszącej życiu Mikołaja Kopernika (p. I. Hajdasz).
-
Michał Błoch zajął I miejsce w konkursie
organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle
Chorej „Eine Reise nach Berlin” (p. M.
Tuńska Swobodzińska).
-
Marcin Narloch zajął I miejsce, Maciej
Czapiewski III miejsce w turnieju wiedzy pożarniczej (p. B. Kalla), awansował
do etapu wojewódzkiego.
-
Zajęliśmy I miejsce w Gimnazjalnej Lidze
Siatkówki (p. A. Fridehl).
-
Zajęliśmy I msce w charytatywnym turnieju
siatkówki w Chojnicach „Życzliwość w sprawiedliwości” (p. A. Fridehl).
-
Oliwia Kozłowska otrzymała wyróżnienie w
konkursie „Dzień liczby Π” (p. M. Górna).
Inne sukcesy
-
Cały rok szkolny realizowaliśmy projekt
„Bezpieczna szkoła”. Zdobyliśmy tytuł „Bezpieczna szkoła” oraz członkostwo
Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły.
-
Cały rok szkolny realizowaliśmy projekt
„Przystanek Radzim” w wyniku którego nadano tytuły honorowych mieszkańców
miasta i gminy Kamień Krajeński rodzinie Seyda – dawnym właścicielom pałacu w
Radzimiu. Gościliśmy ważnych parlamentarzystów i potomków rodziny Seyda z
Argentyny.
-
Uroczyście obchodziliśmy 10 – lecie nadania
szkole imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego.
-
W szkole aktywnie działało Młodzieżowe Bractwo
Kurkowe, co miesiąc odbywały się zawody strzeleckie.
-
Założyliśmy w szkole koło wędkarskie.
-
Nasza uczennica Kinga Swakowska weźmie udział w
lipcu w bezpłatnych tygodniowych warsztatach dla liderów projektów w
Warszawie.
-
Zdobyliśmy kwotę 7980 zł na wymianę młodzieży ze
szkołą niemiecką.
-
Mieliśmy dwóch stypendystów marszałka
województwa kujawsko – pomorskiego i pomorskiego.
SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2011/2012
Udział w konkursach, zawodach na szczeblu krajowym.
-bardzo bobry wynik w konkursie matematycznym „Kangur” Adam Stryszyk
( p. M. Górna)
-III miejsce w parkowym etapie XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe
Udział w konkursach , zawodach na szczeblu wojewódzkim.
-Finalista konkursu przedmiotowego z matematyki Adam Stryszyk (p. M. Górna)
-Dwie finalistki konkursu przedmiotowego z chemii Joanna Borlik, Inga Młodzik (p. U. Brycja, p. M. Wedmann)
-Udział w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w biegach przełajowych (p. Z. Betin, p. Ł. Cieślak, p. A. Fridehl)
-Udział w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w biegach przełajowych na dystansie 10x800 m (p. Z. Betin, p. Ł. Cieślak, p. A. Fridehl)
-Zajęliśmy VIII miejsce w Finale Wojewódzkim w Piłkę Siatkową dziewcząt
(p. A. Fridehl)
-Marta Swakowska awansowała do etapu wojewódzkiego w biegach na 800 m
(p. Z. Betin)
-Łukasz Kawka, Maria Kucharska wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju „Strofka”
-Adam Stryszyk i Katarzyna Gwiździel awansowali do etapu rejonowego konkursu z fizyki ( p. D. Kwiatkowski)
-Adam Stryszyk i Ewelina Romańczuk awansowali do etapu rejonowego konkursu z j. niemieckiego (p. H. Atamańska)
-Adam Stryszyk awansował do etapu rejonowego konkursu z j. polskiego
(p. H. Wagner)
-Sara Kudach, Kamil Jodkowski, Krystian Baszanowski awansowali do etapu rejonowego konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (p. E. Wysocka,
p. I. Hajdasz)
-Maria Kucharska otrzymała wyróżnienie wkonkursie „Myśli Kardynała Wyszyńskiego- czy wciąż aktualne?” (p. H. Wagner)
-Awansowaliśmy do II etapu konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej Organizowanym przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Toruniu (p. E. Wysocka).
Udział w konkursach na szczeblu powiatowym.
-Maria Kucharska otrzymała wyróżnienie na V Powiatowych Konfrontacjach Recytatorskich (p. H. Wagner)
-Byliśmy organizatorami i braliśmy udział w powiatowym konkursie piosenki w języku niemieckim i angielskim (p. M. Tuńska-Swobodzińska)
-Braliśmy udział w etapie powiatowym konkursu geograficznego „Zagadnienia ludnościowe” (p. E. Wysocka)
-Braliśmy udział w konkursie BRD (p. A. Atamański, p. Z. Betin)
-zajęliśmy II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłkę siatkową chłopców
( p. A. Fridehl)
- Krystian Baszanowski zajął III miejsce w powiecie w biegu na 100 m
(p. Ł. Cieślak)
-Arkadiusz Łukaszewicz zajął II miejsce w powiecie w biegu na 1500 m
(p. Ł. Cieślak)
-zajęliśmy I miejsce (chłopcy) i II miejsce (dziewczęta) w powiatowych zawodach w powiatowych zawodach w siatkową piłkę plażową.
Inne osiągnięcia i sukcesy szkoły, środowiskowe imprezy promujące szkołę
W szkole odbyły się
3 dniowe warsztaty teatralne dla młodzieży, organizowane przez CEO w Warszawie. Zaprosiliśmy na nie młodzież ze Szkoły Podstawowej w Starym Gronowie.
Braliśmy udział w akcji „Góra grosza”, „Szlachetna paczka”,
Uczniowie uczestniczyli w lekcji europejskiej organizowanej przez Centrum Informacji Europejskiej w Toruniu
Młodzież wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami IPN na temat „PRL – państwo totalitarne”
Zorganizowaliśmy kolejne święto szkoły połączone z biegiem ulicami miasta. Zaprosiliśmy uczniów ze wszystkich szkół podstawowych
Podczas Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przygotowaliśmy spektakl teatralny, na który zaprosiliśmy mieszkańców miasta
Zrealizowaliśmy projekt „Strzelnica – Reaktywacja” na którego finał zaprosiliśmy mieszkańców miasta. Obejrzeli oni spektakl teatralny. Wszyscy wraz z młodzieżą wzięli udział w pikniku strzeleckim. W szkole powstało Młodzieżowe Bractwo Kurkowe.
Pozyskaliśmy wiele środków dla szkoły:
1300 zł na wydanie kalendarza szkolnego,
6100 zł na realizację projektu „Strzelnica- Reaktywacja” z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz 3200 zł z Banku Koronowskiego,
1800 zł z Fundacji Dzieci Niczyje na realizację projektu „Serfujemy bezpiecznie”,
300 zł z Halowej Piłki Nożnej,
3936 zł z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży na podróż dzieci do Niemiec.
SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2010/2011
Sukcesy na szczeblu wojewódzkim:
Uczeń Adam Stryszyk uzyskał bardzo dobry wynik a uczennica Joanna Borlik wyróżnienie w Konkursie Matematycznym Kangur (p. M. Górna)
Uczennica Emilia Miedzińska została laureatem konkursu przedmiotowego z biologii (p. U. Brycka)
Zajęliśmy III miejsce w etapie wojewódzkim w X ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” (p.U. Brycka)
Kamil Koziół jest finalistą konkursu przedmiotowego z fizyki (p. D. Kwiatkowski)
J. Schlichtholz i J. Borlik brali udział w rejonowym etapie konkursu przedmiotowego z chemii (p. U. Brycka)
K. Wiese, M. Kardasińska, K. Koziół, S. Dropiewska, M. Rudecki, J. Schlichtholz, D. Rekiel, P. Rekowska brali udział w rejonowym etapie konkursu przedmiotowego z biologii (p. U. Brycka)
M. Dalecka i D. Rekiel brały udział w rejonowym etapie konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (p. E.Wysocka)
P. Lewińska awansowała do II etapu internetowego konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej (p. E. Wysocka)
Braliśmy udział w Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim dla Dzieci i Młodzieży „Strofka” ( p.I. Hajdasz, p. H. Wagner)
Awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego w Powiatowej Gimnazjadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych (p. Z. Betin, p. Ł. Cieślak)
Awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt na dystansie 10 x 800 m ( p. Z Betin, p. Ł. Cieślak)
Zajęliśmy VII miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Piłce Siatkowej chłopców ( p. Z. Betin, p. Ł. Cieślak, A. Fridehl))
Zajęliśmy VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Piłce Nożnej chłopców (p. Z. Betin, p. Ł. Cieślak)
Zajęliśmy VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Piłce Nożnej dziewcząt (p. Z. Betin, )
Zajęliśmy V miejsce w województwie w turnieju Coca Cola Cup Gram Często (p. Ł. Cieślak)
Sukcesy na szczeblu powiatowym:
Zajęliśmy I miejsce w powiecie w Gimnazjadzie Organizowanej przez LO w Sępólnie Kraj. Po modułach humanistycznym, matematyczno-przyrodniczym, językowym i sportowym
Zajęliśmy I miejsce indywidualne w konkursie powiatowym Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym , II miejsce zespołowo ( p. A. Atamański)
Zajęliśmy II miejsce w powiatowej Gimnazjadzie w Piłkę Siatkową ( p. A. Fridehl)
Zajęliśmy I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim (p. H. Wagner)
Zajęliśmy I miejsce ( dziewczęta) i II miejsce ( chłopcy) w powiatowych zawodach w piłkę plażową
I miejsce w powiatowym konkursie ortograficznym (p. H. Wagner)
SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2009/2010
Na szczeblu krajowym:
Wojciech Marciniak osiągnął bardzo dobry wynik w konkursie matematycznym „Kangur”. W nagrodę otrzymał wycieczkę do Pragi (p. D. Fridehl)
I. Młodzik, K. Koziół, M. Myszkowski uzyskali wyróżnienie w konkursie matematycznym „Kangur” (p. M. Górna, p. D. Fridehl)
Zajęliśmy III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” (p. U. Brycka).
Na szczeblu ponadpowiatowym:
Wojciech Marciniak jest laureatem konkursu przedmiotowego z fizyki (p. D. Kwiatkowski)
Wojciech Marciniak jest finalistą konkursów przedmiotowych z chemii (p. U. Brycka) i z matematyki (p. D. Fridehl)
Zajęliśmy III miejsce w półfinałach wojewódzkich w piłkę nożną (p. Ł. Cieślak)
Joanna Semrau i Magdalena Starsiak zostały finalistkami wojewódzkiego turnieju recytatorskiego „ Strofka” (p. H. Wagner)
Uczniowie naszej szkoły awansowali do etapu wojewódzkiego przeglądu teatrów szkolnych w Świeciu (teatr Aśki i przyjaciele), J. Semrau otrzymała wyróżnienie za ciekawą kreację aktorską.
Na szczeblu powiatowym:
Zajęliśmy I miejsce w powiatowej gimnazjadzie w piłkę nożną dziewcząt
Paulina Lewińska doszła do III etapu konkursu „Poznawaj Polskę 2010” (p. E. Wysocka)
Wojciech Marciniak zajął I miejsce w konkursie powiatowym Hydrosfera (p. E. Wysocka)
II miejsce w turnieju piłki nożnej chłopców o puchar dyrektora Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim
I miejsce M. Kardasińskiej, III miejsce E. Miedzińska w konkursie powiatowym na plakat „Alkohol i inne uzależnienia”
Inga Młodzik zajęła I miejsce w III Powiatowych Konfrontacjach Recytatorskich w Dąbrowie (H. Wagner, I. Hajdasz, E. Wolszlegier)
Braliśmy udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym (p. H. Wagner)
Drużyna w składzie E. Miedzińska, M. Myszkowski, N. Bonin zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Polonistycznym (p. H. Wagner) M. Kardasińska zajęła II miejsce w konkursie wiedzy historycznej o Kazimierzu Wielkim (p. M. Kardasińska)
M. Lewandowski, M. Krzanik, M. Chajek są laureatami konkursu plastycznego z okazji wręczenia sztandaru szkole w Żalnie noszącej imię Prymasa Wyszyńskiego (p. M. Kardasińska)
Magda Starsiak otrzymała wyróżnienie podczas Przeglądu Twórczości Artystycznej dla Dzieci i Młodzieży w Sępólnie Krajeńskim ( kategoria: Taniec)
M. Kardasińska zajęła II miejsce w powiatowym konkursie wiedzy pożarniczej
Zajęliśmy III miejsce w powiatowym konkursie języka niemieckiego „Kalambury” (p. M. Tuńska – Swobodzińska, p. H. Atamańska)
SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2008/2009
1.Udział w wojewódzkich indywidualnych biegach przełajowych (E.Hoppe, Sz.Tusznio). Opiekun Zdzisław Betin.
2.III miejsce w powiatowej „Gimnazjadzie” w piłkę nożną dziewcząt. Opiekun Zdzisław Betin. 3. Udział w przeglądzie pieśni religijnej w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Opiekun Andrzej Szumski.
4.Udział w konkursie Stowarzyszenia Parafiada, program wychowania patriotycznego i społecznego „Moja mała ojczyzna”. Opiekun Aleksander Atamański.
5.I miejsce w turnieju Gimnazjalnej Ligi Siatkówki Dziewcząt w Sępólnie Krajeńskim. Opiekun Bogumiła Kalla.
6.Awans do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z fizyki (F.Hoppe, W.Dobreńko). Opiekun Dariusz Kwiatkowski.
7.I miejsce w module matematyczno-przyrodniczym w LO w Sępólnie Krajeńskim. Opiekun Dariusz Fridehl.
8.Wyróżnienie za reżyserię w Gminnym Konkursie Jasełek i Widowisk Bożonarodzeniowych „ „Świeć nam gwiazdo”. Opiekunowie Iwona Hajdasz, Ewelina Wolszlegier.
9.I miejsce w etapie parkowym VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” (M.Binger, M.Spirka, P.Olechowska, M.Kujoth). Opiekun Urszula Brycka.
10.II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" etap wojewódzki (M.Binger, M.Spirka, P.Olechowska, M.Kujoth). Opiekun Urszula Brycka.
11 Wyróżnienie w konkursie literackim organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie Krajeńskim (Sonia Dropiewska, Karolina Mazur). Opiekun Halina Wagner.
12.Wyróżnienie w konkursie literackim organizowanym przez D.K. w Sępólnie Kraj. K. Mazur I a, S. Dropiewska I a
13.IV msce w III edycji Gimnazjalnej Ligii Siatkówki dziewcząt, III msce chłopców
14.II msce w Powiatowej Gimnazjadzie w biegu na 800 m K. Zdunek I c
15.III msce w Powiatowej Gimnazjadzie w biegu na dystansie 300 m M. Haliniak.
16.F. Hoppe, Sz. Tusznio – udział w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych
17.II msce w województwie w konkursie Stowarzyszenia Parafiada, program wychowania patriotycznego i społecznego „Moja mała ojczyzna” (K. Zielińska I a, K. Mazur I a, K. Wiese I a, M. Binger II c, M. Stryszyk II c)
18. Udział w etapie rejonowym konkursu przedmiotowego z fizyki (F. Hoppe, W. Dobreńko)
19. II msce w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe” etap wojew. (M. Binger II c, M. Spirka II d, P. Orzechowska III c, M. Kujoth III c)
20. Udział w etapie rejonowym konkursu przedmiotowego z matematyki M. Spirka II d.
21.Udział w wojewódzkim etapie konkursu „Strofka” (J. Semrau I a, M. Starsiak II d)
22. Wyróżnienie w konkursie matematycznym „Kangur” (W. Marciniak II c)
23. VIII msce w województwie w konkursie „Znam swój organizm” P. Orzechowska.
SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2007/2008
-
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych im. J.Niemczyka. Przemysław Stryszyk, Mariusz Haliniak, Szymon Tusznio zakwalifikowali sie do udziału w zawodach wojewódzkich.
-
Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych: Przemek Stryszyk, Szymon Tusznio, Mariusz Haliniak, Dawid Betin, Krystian Delekra, Filip Hoppe, Adam Witek, Mateusz Balcer, Sławomir Szmelter, Mariusz Lewandowski, Jarosław Krajewski.
-
Udział w zawodach wojewódzkich w indywidualnych biegach przełajowych: Przemysław Stryszyk, Mariusz Haliniak, Szymon Tusznio, Anna Matusiak. Opiekunowie: Zdzisław Betin, Łukasz Cieślak, Bogumiła Kalla.
-
I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Nożnej Chłopców.
-
I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Ligi Siatkowej Chłopców.
-
II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców. Opiekum Zdzisław Betin.
-
I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt. Opiekun Bogumiła Kalla.
-
Dwa wyróznienia w konkursie literackim organizowanym przez Bibliotekę w Sępólnie Krajeńskim pt. "Modlitwa do Pana Boga": Martyna Górzna, Paweł Zagórski. Opiekun Halina Wagner.
-
Kamila Smarul laureatką szczebla wojewódzkiego konkursu plastycznego organizowanego przez Sanepid "Jesień w lesie grzyby niesie". Opiekum Małgorzata Kardasińska.
-
Paweł Zagórski i Dawid Betin awansowali do rejonowego etapu Ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego organizowanego przez Stowarzyszenie Nauki Języka Niemieckiego. Opiekun Hanna Atamańska.
-
Paweł Zagórski, Dawid Betin, Daria Powałowska, Krzysztof Matysik awansowali do rejonowego etapu konkursu z biologii. Opiekun Urszula Brycka.
-
Paweł Zagórski wygrał powiatowy konkurs języka polskiego. Opiekun Halina Wagner.
-
Paweł Zagórski awansował do rejonowego konkursu z geografii. Opiekun Ewa Wysocka.
-
Paweł Zagórski awansował do etapu rejonowego konkursu z fizyki. Opiekun Dariusz Kwiatkowski.
-
Paweł Zagórski awansował do rejonowego konkursu z chemii. Opiekun Urszula Brycka.
-
D.Powałowska, J.Balcer, D.Betin, P.Zagórski, zdobyli I miejsce w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe". Opiekun Urszula Brycka.
-
Paweł Zagórski, Dawid Betin, Jakub Jasiński awansowali do etapu wojewódzkiego konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Parafiada. Opiekun Aleksander Atamański.
-
Szkolny Zespół Wokalny wystąpił na Powiatowym Spotkaniu z Pieśnią Religijną. Opiekun Andrzej Szumski.
-
Gimnazjaliści z powodzeniem prezentowali nasze osiągnięcia, organizując Regionalną Prezentację Projektóe realizowanych przy CEO. Otrzymali bardzo wysokie noty od przedstawicieli tej organizacji. Opiekunowie Aleksander Atamański, Zdzisław Betin.
-
Martyna Górzna wyreżyserowała przedstawienie jasełkowe prezentowane podczas Przeglądu Jasełek. Otrzymaliśmy wyróżnienie.
-
Wielu uczniów angażuje sie w pracę teatru szkolnego. Do tej pory przedstawiono: "Powrót Syna Marnotrawnego", podczas obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej sztukę "Weronika postanawia umrzeć", na finał projektu "Odkrywaj, przeżywaj, twórz". Prezentował sie też w DPS z okazji obchodów "Dnia Ubóstwa", oraz podczas Regionalnej Prezentacji Projektów realizowanych przy CEO.
SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2004/2005
-
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z Matematyki - Paula Białczyk
-
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Jązyka Niemieckiego - Iga Tłok
-
Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego Paula Białczyk
-
Finalistka Wojewódzkiego Konkursu z fizyki - Krystyna Jankowska
-
I miejsce w IV Gimnazjadzie gimnazjów powiatu sępoleńskiego
-
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Znam swój organizm" - Krystyna Jankowska
-
Powiatowy Konkurs "Jesień w lesie grzyby niesie" I Krystyna Jankowska, II Paula Białczyk, III Dorota Januszewska.
-
Udział w rejonowym konkursie wiedzy o UE Krystyna jankowska, Paula Białczyk
-
Awans do Wojewódzkiego etapu konkursu historycznego " Losy żołnierza polskiego" - Krystyna Jankowska
-
I miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Promocji Zdrowia PCK - Paula Białczyk
-
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych dla uczniów gimnazjów powiatu sępoleńskiego w języku niemieckim - Ilona Felska
-
II miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - Adam Semrau, Mateusz Krawczyk, Krystyna Jankowska, Adam Kalla.
-
Wyróżnienie w konkursie literackim "Przegląd twórczości artystycznej dzieci i młodzieży - Sępólno 2005 - Agnieszka Bogdańska Id, Iga Tłok IIId.
-
Wyróżnienie w Gminnym Przeglądzie Jasełek dla Teatru Szkolnego i udział w Przeglądzie Powiatowym.
-
I miejsce w Przeglądzie Teatrów "MIM" w MGOK w Kamieniu Krajeńskim wyróżnienie aktorskie dla Bartka Kot i Radosława Grochowskiego.
-
Wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Języka Niemieckiego: Ilona Felska, Paula Białczyk, Krystyna Jankowska, Barbara Myśliwiec, J. Sałasińska.
-
Wyróżnienie w "Kwietniowych spotkaniach z poezją" w Chojnicach - Hanna Kwasigroch
-
Udział w Rejonowym Konkursie Przedmiotowym z Matematyki - Krystyna Jankowska
-
Udział w Rejonowym Konkursie Polonistycznym - Krystyna Jankowska
-
Udział w Rejonowym Konkursie Przedmiotowym z Fizyki - Iga Tłok
-
Bardzo Dobry wynik w konkursie "Kangur" grupa junior - Paula Białczyk. Wyróżnienie w konkursie "Kangur" grupa Kadet - Michał Boruta.
-
II miejsce w konkursie na stronę internetową "O sobie samym" - Adam Semrau, wyróżnienie Justyna Podlaszewska.
-
II miejsce w konkursie "Pomorskiej" TopGim klasa Ia
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2004/2005
-
II miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Gimnazjalistów: Bartosz Lepak, Marek Steinborn
-
VII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt: Patrycja Derda, Hanna Kwasigroch.
-
X miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt
-
VIII miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Piłki Nożnej Dziewcząt
-
II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Chłopców
-
II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Nożnej Chłopców
-
II miejsce w powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i udział w biegu wojewódzkim - Aleksandra Gracz VI miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt - Anna Ambryszewska.
-
V miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców - P.Gbur
-
I miejsce w rozgrywkach Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt w Debrznie.
-
II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZS nr3 w Sępólnie Krajeńskim.
-
III miejsce o Puchar Dyrektora ZS w Debrznie w halowej Piłce Nożnej Chłopców.
-
Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
-
III miejsce o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim w Piłce Nożnej Chłopców.
-
II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w skoku w dal - Sandra Kalata, III mieksce w Powiatowej Gimnazjadzie w skoku w dal - Anna Różycka
SUCESY SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2003/2004
-
Jga Tłok - Laureatka IV Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum województwa kujawsko - pomorskiego
-
Magdalena Krapińska IIIa - I miejsce w wojewódzkim konkursie „Znam swój organizm” -
-
Krystyna Jankowska – tytuł Finalisty Konkursu Przedmiotowego z Fizyki pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
-
Paula Białczyk i Krystyna Jankowska – Tytuł Finalisty Konkursu Matematycznego w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki organizowanego przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.
-
Wyróżnienie dla: Krystyny Jankowskiej i Pauli Białczyk w Kangurze 2004.
-
I miejsce w III Turnieju Gimnazjów Powiatu Sępoleńskiego – drużyna Gimnazjum: Brycka Hanna,Karpińska Magdalena,Tłok Iga,Myśliwiec Barbara,Jankowska Krystyna,Białaczyk Paula,Ptasińki Michał,Różycka Beata,Kwasigroch Hanna,Fridehl Tomasz,Steinborn Marek,Lepak Bartosz,Ossowska Marta,Kucharski Robert
-
VII miejsce Pauli Białczyk – IIc w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.
-
Udział w Wojewódzkim Konkursie „Z kwiatka na kwiatek” Myszkowski Piotr – Ia,Kowalska Katarzyna – IIIb,Piszczek Ewa – IIa
-
IV miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym: Jankowska Krystyna,Krawczyk Mateusz,Gliński Grzegorz,Semrau Adam
-
Udział w IV rejonowym konkursie języka niemieckiego dla uczniów gimnazjum województwa kujawsko – pomorskiego:Brycka Hanna – IIIa,Karpińska Magdalena–IIIa, Tłok Iga – IId
-
Udział w rejonowym konkursie polonistycznym:Brycka Hanna – III aKarpińska Magdalena –IIIa
-
Udział w Konkursie Powiatowym z języka angielskiego – konkurs ortograficzny:Brycka Hanna – IIIa,Karpińska Magdalena –IIIa,Tłok Iga – IId
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2003/2004
-
I miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimazjady w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców:Steinborn Marek – IId, Lepak Bartosz – IId
-
V miejsce drużyny dziewcząt w Finale Kujawsko - Pomorskiej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt:Steinborn Marta – IIIb, Zdziebło Ilona – Ib, Wysocka Jolanta – Ib, Ambryszewska Anna – IIc, Kwasigroch Hanna – IIc, Różycka Beata – I c, Drogoś Aleksandra – IIIa, Różycka Anna – IId,Mordel Emilia – Ib,Berezicka Paulina – IId, Szumska Joanna – IIIa, Ossowska Marta – Ia.
-
VI miejsce drużyny chłopców w Finałach Wojewódzkich Gimnazjady w Piłce Nożnej Chłopców:Górecki Mateusz – IIa, Fridehl Tomasz – IId, Zabłocki Mateusz – IId, Tłok Wojciech – IId, Szweda Kamil – IIIb, Stryszyk Marek – IIIb, Wierzchucki Adrian – IIIb, Fac Sławomir – IIIb, Zabrocki Dawid – IIIa, Nichczyński Tomasz – IIc, Steinborn Marek – IId, Lepak Bartosz – IId, Betin Marek – II a, Lewandowski Łukasz –IIId, Wróblewski Mariusz – IIId, Narloch Bartłomiej – IIIb, Karpierz Tomasz – IIIb
-
VI miejsce w Finałach Wojewódzkiej Gimazjady w tenisie Stołowym Dziewcząt:Steinborn Marta – IIIb,Derda Patrycji – IId
-
VII miejsce Marty Steinborn w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Tenisie Stołowym Dziewcząt.
-
XIV miejsce Miłosza Śmielińskiego w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Tenisie Stołowym Chłopców.
-
III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej Dziewcząt:Szumska Joanna IIIa, Zabrocka Daria IIIa, Drogoś Aleksandra IIIa, Brycka Hanna III a, Kwasigroch Hanna II c, Steinborn Marta IIIb, Berezicka Paulina – IId, Ossowska Marta Ia, Ambryszewska Anna IIc
-
III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej Chłopców:Śmieliński Miłosz IIIa, Kalla Kacper IIIa, Steinborn Marek IId, Lepak Bartosz IId, Tłok Wojciech IId, Fridehl Tomasz IId, Kucharski Robert Ic, Krzanik Mateusz Id
SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2002/2003
-
Laureatka wojewódzkiego konkursu j.niemieckiego: Iga Tłok - opiekun Hanna Atamańska.
-
I miejsce w finale wojewódzkim gimnazjum w tenisie stołowym: drużyna Steinborn-Śmieliński.
-
Bdb. wynik: Piotr Felski, wyróżnienie Paula Białczyk w konkursie matematycznym "Kangur" - opiekun Małgorzata Górna.
-
XII miejsce w finale wojewódzkim gimnazjum, indywidualnym biegu przełajowym - Ewa Frelke.
-
Udział w wojewódzkim konkursie "Znam swój organizm": Magdalena Karpińska - opiekun Urszula Brycka.
-
Udział w wojewódzkim konkursie z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Przysieku.
-
Rejonowy konkurs z języka polskiego: Anna Kozłowska - opiekun Halina Wagner.
-
Rejonowy konkurs z języka niemieckiego:Paulina Siuda - opiekun Hanna Atamańska.
-
II etap liga XXI wieku:Katarzyna Krzanik, Katarzyna Kowalewska, Agnieszka Jażdzewska, Marzena Szreder, Damian Boryczewski, Piotr Furdyna, Remigiusz Szafrański, Wojciech Sulczewski, - opiekunowie Halina Wagner, Danuta Malinowska.
-
IX miejsce w finałach Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt - opiekun Zdzisław Betin.
-
VI miejsce w finałach Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce nożnej chłopców - opiekun Szymon Kopaniarski.
-
I miejsce w powiecie "Moje miejsce w Unii Europejskiej":Magdalena Karpińska, Mateusz Jankowski, Maria Szlichtholz - opiekunowie Barbara Pronobis, Hanna Atamańska, Ewa Wysocka.
-
IV miejsce w powiecie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym: Mateusz Krawczyk, Krystyna Jankowska, Adam Semrau - opiekun Aleksander Atamański
-
II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie piłki siatkowej dziewcząt - opiekun Zdzisław Betin.
-
III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie piłki siatkowej chłopców - opiekun Zdzisław Betin.
-
V miejsce w II Turnieju Gimnazjów Powiatu Sepoleńskiego.
-
Wyróżnienie w Kwietniowych Spotkaniach z Poezją w Chojnicach: Mikołaj Szwochert -opiekun Halina Wagner.
|