ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!
Strzelnica-reaktywacja. Drukuj
Redaktor: A.A   
13.05.2012.

PATRONAT NAD PROJEKTEM

Image

Image Image Image

Celem projektu „Strzelnica Reaktywacja” jest rozwijanie u młodzieży umiejętności kluczowych:

planowania, organizowania własnej pracy oraz skutecznego komunikowania i współdziałania w zespole poprzez wizyty u sponsorów, rozmowy z nimi, realizację harmonogramu projektu i zaplanowane warsztaty.

W Kamieniu Krajenskim do lat 80-tych funkcjonowała pod patronatem Ligi Obrony Kraju strzelnica zrzeszajaca w swoich szeregach dorosłych i młodzież.

 W miejscu tym nazywanym przez mieszkanców laskiem strzeleckim odbywały sie wszystkie ważniejsze uroczystosci lokalne.

W okresie przedwojennym (do 1939 roku) działała aktywnie na terenie Kamienia Gilda strzelecka, która odbywała w tym miejscu zawody o miano króla strzelców (strzelnice zbudowano w 1938 roku).

 W dniu dzisiejszym obszar ten to strefa zapomniana, porosła lasem i gestymi krzakami uniemożliwiajacymi dojscie do niego.

Celem naszego projektu jest przywrócenie temu obiektowi jego dawnej swietnosci poprzez uporzadkowanie terenu strzelnicy, powołanie Młodzieżowego Bractwa Kurkowego.

Bractwo ma funkcjonowac jako sekcja UKS-u działajacego przy Gimnazjum w Kamieniu Krajenskim.

Zrzeszać będzie młodzie¿ gimnazjalna i ponadgimnazjalna z terenu naszej gminy.

W nasze działania zaangażowalismy władze lokalne, które pomogą nam w przygotowaniu i reaktywowaniu zapomnianego i zdewastowanego obiektu dawnej strzelnicy.

Działania młodzieży będa miały również na celu przywrócenie historycznej pamięci o tym miejscu.

Cel ten bedziemy realizowali poprzez wywiady ze starszymi mieszkańcami oraz odszukując w rodzinnych albumach zapomnianych śladów tego miejsca na starych fotografiach. Kolejne działanie historyczne to wyszukiwanie artykułów  w starych rocznikach lokalnych gazet. Młodzież nawiaże współpracę z Bractwem Kurkowym zrzeszonym w odległym o 10 km Sepólnie Krajeńskim.

Współpraca będzie miała na celu merytoryczne przygotowanie do realizacji projektu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved