ZALOGUJ SIĘ

Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!
"Polska, którą zapamiętałem" Drukuj
Redaktor: A.A   
28.12.2008.
Projekt pn. "Polska, którą zapamiętałem" skierowany jest do grupy 40 uczniów w wieku 13 - 16 lat z Polski oraz Niemiec.

   Jego nadrzędnym celem jest umożliwienie młodzieży niemieckiej poznania tradycji i kultury polskiej przy jednoczesnym nawiązaniu kontaktów i przyjaźni z polskimi rówieśnikami. Dla polskich dzieci przyjazd niemieckich kolegów oznacza przede wszystkim okazję do pokazania wszystkich walorów swojej „małej ojczyzny" i dopracowania swojej znajomości języka niemieckiego.

    W ramach projektu młodzież niemiecka zamieszka u rodzin polskich. Zaangażowanych będzie 20 rodzin. W każdej z nich na czas wymiany zamieszka jeden uczestnik z Niemiec.

    Niemieccy koledzy podczas pobytu w Polsce z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Zamierzamy zorganizować jednodniowe wycieczki do Trójmiasta, Torunia i Biskupina aby pokazać najpiękniejsze zakątki naszej ojczyzny i zachęcić do ponownego przyjazdu młodzieży z rodzicami. W czasie pobytu w Kamieniu Krajeńskim rozegramy 2 meczę w piłkę nożną i siatkową - Polska - Niemcy. Pokażemy również najpiękniejsze zakątki w okolicy podczas pieszej wycieczki dookoła Jezioro Brzuchowo w Kamieniu. Odbędzie się również dyskoteka szkolna.

    Uczestnicy pod czujnym okiem pracowników Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim mieliby też okazję poznać nieco kulturę polską ucząc się tańca ludowego, wykonując prace z gliny, przygotowując album „Osobowości naszego narodu" oraz prace plastyczne pt. „Polska jaką zapamiętam". Kiedy będziemy musieli się już pożegnać z naszymi kolegami zorganizujemy wspólne ognisko nad Jeziorem Mochel przy którym będzie okazja wymienić się swoimi wnioskami, spostrzeżeniami i wrażeniami z całego wspólnego pobytu w Polsce.

    Cały program naszych działań ma być udokumentowany w formie zdjęć i filmu, które przekażemy niemieckim kolegom jako drobną pamiątkę z ich pobytu w naszym kraju.

Image
Wspólne zdjęcie młodzieży niemieckiej i polskiej

 

 

zapis fotograficzny z pobytu znajduje się w Galerii Zdjęć

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Copyright © PARTNET 2008 All Rights Reserved